Srpska Trobojka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Srpska Trobojka

SRPSKI PATRIOTSKI SAJT
 
PortalPortal  PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Poklonio grobnicu severini

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin


Muški
Broj poruka : 231
Godina : 31
Lokacija : Krcedin,Srbija
Omiljeni Vojvoda : Vojvoda Seselj
Datum upisa : 01.06.2008

Poklonio grobnicu severini Empty
PočaljiNaslov: Poklonio grobnicu severini   Poklonio grobnicu severini Icon_minitimeUto Jul 28, 2009 1:00 pm

Poklonio grobnicu severini Thumb_11Poklonio grobnicu severini!
Kamenko Tomašev (73) nedavno poklonio grobno mesto hrvatskoj pevačici, već darovanoj vikendicom od čelnika Novog Bečeja, u znak protesta što kolaps u budžetu ublažavaju taksom na grobove predaka


BEOGRAD - Kamenko Tomašev (73), penzioner iz Beograda, šokirao je nedavno opštinsku vlast u rodnom Novom Bečeju jer je u znak protesta zbog novog komunalnog računa za grobove predaka poklonio porodičnu grobnicu hrvatskoj pop zvezdi Severini Vučković, kojoj su inače čelnici ovog grada već dodelili kućicu u ovom gradu. Tomašev je ovu „donaciju“ i ozvaničio 14. jula kod pisara Javnog preduzeća „Komunalac“ u Novom Bečeju.
Zvaničnu izjavu u bečejskom „komunalcu“ Kamenko Tomašev je, kako tvrdi, izdiktirao mladiću koji „po prigovoru savesti“ služi vojni rok u ovom komunalnom preduzeću.

- Jasno sam naveo da se odričem parcele na kojoj počivaju posmrtni ostaci mojih roditelja Jovanke i Mirka Tomašev u korist naše drage Severine Vučković, kojoj inače želim da bude srećna i dugovečna. Čujem da je Milivoje Vrebalov, predsednik opštine Novi Bečej iz redova Čedinog LDP, ozbiljno popizdeo zbog ove moje donacije, ali valjda će ih bar ovo malo naučiti pameti. Pa, kad su Vrebalov i kompanija znali da pre dve godine poklone Severini kućicu okruženu zelenilom u apartmanskom naselju na obali Tise, da bi, kao, popularisali turističku ponudu grada, u koju ona nije svraćala ni da se našali, pa evo da im i ja „pojačam“ ugođaj - objašnjava nam Tomašev.

Budžet opštine Novi Bečej je, prema tvrdnji Kamenka Tomaševa, pred finansijskim kolapsom, koji lokalni čelnici žele da zaustave i „globom na grobove“.

- Pa, Zora Stanisavljev, načelnica finansija opštine, sama je priznala da zbog finansijskih teškoća moraju da uvedu nove namete i komunalne takse, pa se tako našlo i podizanje cena za grobna mesta na mesnom groblju. Sve mi je prekipelo kad sam dobio uplatnicu da na taj grobljanski račun uplatim 1.152 dinara po već sahranjenoj osobi, što znači da za pokojne roditelje treba da platim 2.304 dinara. Iskreno, nije problem da platim, ali da im popunjavam budžet kostima roditelja nečuvena je drskost. Takođe, razbesnelo me kad su vlasti zapretile da će kosti predaka onima koji ne plate ovu globu na vreme preseliti u nekakvu zajedničku grobnicu. Zbog rasipanja „na kućice u cveću“ Severini i još nekima sad žele da se vade na kostima predaka stanovnika Bečeja - razočarano će Tomašev.

Ozlojeđeni Tomašev tvrdi da zna da mnoge bečejske porodice neće moći da izmire ovu „globu na grobove“ jer ima onih koji su na gradskom groblju sahranili i desetak predaka.
- Odakle ljudima koji jedva sastavljaju kraj sa krajem da plate desetak hiljada dinara za „ kosti pradedovske“. Inače, svoje obaveze za večnu kuću svojih roditelja platio sam odmah posle njihove smrti, a standardno održavanje gradsko groblja redovno plaćam kroz račun za vodu kao ostali moji sugrađani u Novom Bečeju. Ne dam da me ovako ponižavaju, pa sam se zato odlučio za ovaj drastični korak. Za pitanje moje večne kuće našao sam rešenje i učlanio sam se u Fond solidarnosti Udruženja krematista „Oganj“ i platio oko 20.000 dinara za organizaciju svoje buduće sahrane na Novom groblju u Beogradu. A Severina neka mi bude srećna i dugovečna - priča nam Kamenko Tomašev.
Nazad na vrh Ići dole
https://srpskatrobojka.forumsr.com
mali_draza
Admin
mali_draza


Broj poruka : 249
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad
Omiljeni Vojvoda : Dobrosav Jevdjevic
Datum upisa : 29.07.2008

Poklonio grobnicu severini Empty
PočaljiNaslov: Re: Poklonio grobnicu severini   Poklonio grobnicu severini Icon_minitimeUto Jul 28, 2009 1:30 pm

Земља Србија, земља неограничених могућности. Код нас је апсолутно све могуће.
Потез овог човека и није тако глуп као што можда на први мах изгледа. После
закона и пореза који се граниче са стварношћу и здравим разумом човеку је
најкраће речено-прекипело. На кости наших предака да плаћамо данак-срамота.
Човек је вероватно помислио да када већ мора да плаћа порез на кости својих
родитеља, нека га плаћа љубљена им певачица из лијепе њине!
Nazad na vrh Ići dole
 
Poklonio grobnicu severini
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srpska Trobojka :: Vesti-
Skoči na: