Srpska Trobojka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Srpska Trobojka

SRPSKI PATRIOTSKI SAJT
 
PortalPortal  PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Otppisani

Ići dole 
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin


Muški
Broj poruka : 231
Godina : 31
Lokacija : Krcedin,Srbija
Omiljeni Vojvoda : Vojvoda Seselj
Datum upisa : 01.06.2008

Otppisani Empty
PočaljiNaslov: Otppisani   Otppisani Icon_minitimeSre Jul 29, 2009 3:51 pm

Otppisani 50dddd11Srbi sa Kosmeta ne mogu da dobiju vize u Beogradu, a neke ambasade i konzulati u Prištini traže pasoš tzv. države Kosovo


KOSOVSKA MITROVICA - Sve više Srba sa Kosova i Metohije koji u poslednjih 15 dana traže vize u Beogradu upućuju na ambasade u Prištini. Ključni problem je, međutim, taj što ima slučajeva da se Srbima sa Kosova i Metohije sa srpskim pasošem ne izdaju vize pošto ambasade u Prištini traže da poseduju pasoš takozvane nezavisne države Kosovo.
- Prvo sam bio u Beogradu u grčkoj ambasadi da izvadim vizu, jer sam hteo da odem na letovanje u tu zemlju. Ljubazno su me odbili, uz saopštenje da grčku vizu mogu izvaditi u konzulatu u Prištini. Sutradan sam otišao u Prištinu, taksijem iz Mitrovice. Opet su u grčkom konzulatu u Prištini bili ljubazni i objasnili mi da vizu mogu da dobijem samo uz posedovanje pasoša nezavisne albanske države Kosovo. Umalo me strefio šlog. Nisu pomogla ni moja objašnjenja da Grčka nije priznala nezavisno Kosovo, da smo mi Srbi sa Kosova državljani Srbije i da je još tako po zvaničnoj Rezoluciji 1244. Sve je to bilo uzalud, a moja porodica i ja sigurno nikada nećemo otići u Grčku na letovanje sa pasošem nezavisne države Kosovo - kaže Žarko Tomić iz Kosovske Mitrovice.

I više drugih Srba iz različitih delova Kosova žalilo se Kuriru da su im ambasade Italije, Francuske i Nemačke tražile pasoš nezavisne države Kosovo kako bi mogli da dobiju vize.

- Sve što se sada radi u vezi sa Kosovom direktno pogađa samo građane Kosova, ponajviše Srbe, kojih se država Srbija na lagan način polako odriče. Ako Srbi sa Kosmeta i oni iz Srbije imaju jedan pasoš, zašto se onda Srbi sa Kosova svrstavaju u građane drugog reda i ne mogu da dobiju vizu u Beogradu. Država bi morala da utiče da Srbi sa Kosmeta budu izjednačeni sa svim građanima Srbije. Na ovaj način Beograd tera kosmetske Srbe da priznaju kvazidržavu Kosovo. Neshvatljivo je kako se vlast u Beogradu odnosi prema stanovnicima južne srpske pokrajine, koja je i po Rezoluciji 1244 sastavni deo Srbije - kaže profesor političkog sistema iz Kosovske Mitrovice Branko Filipović.

Na drugoj strani, zbog privatnog biznisa i drugih poslova oko trgovinskog poslovanja i obaveze da registruju ovakva preduzeća u Prištini, više od 600 Srba je do sada, od proglašenja nezavisnosti Kosova, izvadilo lične karte nezavisne albanske države Kosovo. U Kosovskoj policijskoj službi u Prištini kažu da je u ovom periodu gotovo 100 Srba izvadilo pasoše nezavisne države Kosovo.

Nikom od njih nije traženo da priznaju nezavisnu državu Kosovo i ova lična dokumenta su dobili bez ikakvog problema i čekanja. Oni sami govore da su bili prinuđeni da izvade ova dokumenta jer ih je na to naterao većim delom i sam Beograd.

KOSOVSKI PASOŠ NIJE USLOV
U Ambasadi Grčke u Beogradu Kuriru je rečeno da je apsolutno isključeno da se Srbima sa Kosova kao uslov za dobijanje vize postavlja posedovanje kosovskog pasoša i da je najverovatnije reč o pojedinačnom nesporazumu.
Inače, Srbi sa Kosova i Metohije se za vađenje grčkih viza upućuju u Prištinu zbog geografske pripadnosti, kao što se stanovnici juga Srbije upućuju u konzulat u Nišu.
Nazad na vrh Ići dole
https://srpskatrobojka.forumsr.com
 
Otppisani
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srpska Trobojka :: Vesti-
Skoči na: